Granična policija Srbije večeras je sa prelaza Gostun i Dračenovac vratila desetine građana Crne Gore. Kako saznajemo, reč je o „recipročnim merama“ koje su izrečene zbog toga što je sa aerodroma u Tivtu danas vraćeno 87 srpskih državljana koji su prepoznati kao bezbednosno interesantna lica, a koji su doleteli u Tivat kao Vučičeve gorile iz njegovog ličnog obezbeđenja.
Iz Uprave policije nisu imali informaciju o ovim događajima. Na snimku MUP-a Srbije sa prelaza Gostun može se videti dugačka kolona automobila koja čeka da uđe u Srbiju.
Kako saznajemo nezvanično, na graničnim prelazima u Srbiji, na ulaz u Srbiju iz Crne Gore, odvijanje saobraćaja za crnogorske državljane je otežano zbog navodno detaljnih kontrola koje sprovodi srpska granična policija.
Preporučuje se crnogorskim državljanima da prate odvijanje saobraćaja na graničnim prelazima ka Srbiji u realnom vremenu putem kamera sa graničnih prelaza na sajtovima nadležnih organa, a da zvanične informacije potraže od MUP-a Srbije.
Sia.rs

