Policija tvrdi da je pucao na interventnu jedinicu, a Bešina porodica da je likvidiran u sačekuši – smrt Mirka Beševića otvorila je jedno od najkontroverznijih pitanja obračuna države i podzemlja početkom dvehiljaditih.
Devedesete su bile vreme kada je Beograd živeo između ratnih frontova i sopstvenog haosa. Ulice su bile preplavljene oružjem, pucnjava je bilo na svakom ćošku, a krvava ubistva postala su gotovo svakodnevica. U tom haosu siromaštva i bezakonja, kriminalci su poprimali mitske razmere. Slikali su se za novine, punili naslovne strane i svoje sukobe vodili javnim, gotovo medijskim spektaklima.
Ko je bio Mirko Bešević Beša
Mirko Bešević Beša (26) iz Beograda bio je jedno od najpoznatijih imena beogradskog kriminalnog miljea krajem devedesetih i početkom dvehiljaditih. Policija ga je godinama vodila kao izuzetno opasnu osobu, sa bogatim dosijeom i brojnim poternicama, ali i kao čoveka koji je uporno izbegavao izdržavanje zatvorskih kazni.
Kriminalnu karijeru započeo je u ekipi pokojnog Zorana Uskokovića Skoleta, ali se ubrzo osamostalio i nastavio da deluje samostalno, zbog čega je postao stalna meta operativnih saznanja policije.
Kriminalna biografija: 97 krivičnih dela u policijskim evidencijama
Prema zvaničnim podacima koje je iznosila policija, protiv Mirka Beševića bilo je evidentirano čak 97 krivičnih prijava.
Sia.rs

