Odbrana tvrdi da „nema dokaza da je Zoran Marjanović ubio suprugu Jelenu i da sud nije uzeo u obzir činjenice. Tužilaštvo smatra da je utvrđeno kako je zločin počinjen i da treba potvrditi presudu od 40 godina!
Branioci Zorana Marjanovića zatražili su da Apelacioni sud u Beogradu preinači prvostepenu presudu i oslobodi ga optužbe za ubistvo supruge Jelene Marjanović 2. aprila 2016. Kao drugu mogućnost, zahtevali su da se ukine presuda kojom je osuđen na 40 godina zatvora i predmet vrati Višem sudu kako bi se sudilo ponovo.
Advokati Stefan Jokić, Nikola Dumnić, Aleksandar Zarić i Veljko Delibašić su na sednici za razmatranje žalbi naveli da je prvostepena presuda nerazumljiva, kontradiktorna i nelogična. Jokić je rekao da su veštaci u svojim nalazima i mišljenjima zaključili da je na ubici moralo biti tragova krvi ubijene žene, što na Marjanoviću nije nađeno. Kazao je da bi krv na njemu, ili blato, videli prolaznici koji su ga sreli na nasipu, ali da tih tragova nije bilo.
Advokat Zarić naveo je da mnogi građani koji su prolazili nasipom u trenutku ubistva nisu saslušani, među kojima su i putnici iz autobusa koji je tuda išao, kao i da nije proverena izjava žene koja je policiji prijavila da je pratio čovek na motoru. Naglasio je da je ispod nokta Jelene Marjanović, na ranfli od trenerke i na patici nađen DNK nepoznate muške osobe.
Dumnić je napomenuo da nije utvrđeno kojim predmetom je Jelena Marjanović ubijena, kao i gde je taj predmet nakon zločina bačen. Ocenio je da ukoliko je nađen isti tip blata na Marjanovićevim nogavicama kao što je bio u kanalu gde je ubijena njegova supruga, nije moguće da krv ne završi takođe na tim nogavicama.
Advokat Delibašić izjavio je da Marjanović nije imao pravično suđenje i da je sudija radila posao tužilaca, postavljajući znatno veći broj pitanja svedocima od tužioca. Kao primer naveo je da je jednom svedoku tužilaštvo postavilo 14, a sudija 114 pitanja. Naglasio je da sud nije cenio izjavu njihove maloletne ćerke koja tvrdi da je sve vreme bila sa ocem na nasipu. Zaključio je da je to neoboriv alibi Marjanoviću.
Odbrana je ocenila da u presudi nije objašnjen ni motiv ubistva Jelene Marjanović, ni kako je Marjanovićev telefon bio nedostupan, pošto veštaci tvrde da ga nije isključio, niti prebacio u avio-mod.
Tužilac je sudu predložio da potvrdi prvostepenu presudu. Naglasio je da je svim dokazima koji su izvedeni tokom postupka utvrđeno da je ubistvo počinjeno na način kako je konstatovano u prvostepenom postupku.
Javni deo žalbene sednice time je završen, a presuda će biti doneta bez prisustva javnosti, a zatim saopštena.
Marjanović je na suđenje doveden iz pritvora u kojem je od 15. jula prošle godine, kada je izrečena prvostepena presuda. Od početka suđenja poricao je da je ubio suprugu, ali je odbio da odgovara na pitanja tužilaštva.