Zvezda poražena na Bosforu od Efesa

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Istanbulu od Efesa sa 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15) u devetom kolu Evrolige. Najefikasniji u Zvezdi bio je Čarls Dženkins sa 20 poena, što je njegov rekord u Evroligi, dok je Marko Gudurić postigao 14. Zvezda u 10. kolu elitnog takmičenja dočekuje Žalgiris 2. decembra.
Zvezdi posle utakmice u Istanbulu ima četiri pobede i pet poraza, a isti učinak ima i Efes.
Zvezda je za razliku od prethodnih utakmica večerašnju u Istanbulu počela šuterski raspoloženo. Posle dva i po minuta igre ekipe Dejana Radonjića nije imala promašaj iz igre i vodila je sa 10:4, ali je usledio mali pad, što je Efes iskoristio i serijom 7:0 stigao do preokreta.
Crveno-beli su se preko Milka Bjelice vratili u prednost, koju su sve do poslednjih sekundi prve deonice čuvali, ali je Efes u poslednjem napadu stigao do izjednačenja pogotkom Tajlera Hanikata uz zvuk sirene.
Efes je u drugoj četvrtini nadigrao Zvezdu. Crveno-beli dosta su se mučili s organizacijom u napadu, ali i defanzivnim skokom, Efes je na drugoj strani bio u naletu, serijom 12:0 na tri i po minuta do kraja poluvremena stigli su do dvocifrene prednosti 41:31. Beogradski tim delimično je uzvratio, te prišao na 43:38, da bi posle 20 minuta bila 47:40.
Efes je u jednom napadu na početku drugog poluvremena postigao šest poena, Braun je zakucao uz nesportsku Simanića, a Koton je potom postigao trojku, pa je domaćin ponovo imao dvocifrenu prednost, koja je iznosila maksimalnih plus 13 – 61:48.
Imao je Efes potpunu kontrolu u tim trenucima i delovalo je da će lako privesti meč kraju, ali se Zvezda nije predavala. Serijom 8:0, uz dve vezane trojke Dženkinsa, Zvezda je prišla na četiri poena zaostatka – 64:60. Posle tajm-auta Velimira Perasovića, Efes je postigao trojku, a onda su usledila dva loša napada Zvezde, domaćin je to kaznio pa je serijom 9:0 ponovo došao do dvocifrene prednosti.
Zvezda je ponovo na sedam minuta do kraja ponovo uhvatila rezultatski priključak, prišla je na 75:80, ali Efes je ponovo odbio nalet i novom serijom 14:0 rešio meč.