Borusija odolela Sitiju, Mesi dvostruki strelac, bez pobednika u derbiju

Borusija iz Menhengladbaha i Mančester siti odigrali 1:1 u petom kolu Lige šampiona. Mesi sa dva pogotka doneo pobedu Barseloni u Glazgovu. Bez pobednika u derbiju dana, Arsenal – PSŽ 2:2. Rostov iznenadio ekipu Bajerna.
Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u osminu finala, kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona.
Siti je u petom kolu Grupe C igrao nerešeno 1:1 s Borusijom u Menhengladbahu i pred poslednju utakmicu ima tri boda više od nemačkog kluba.
Borusija je vodila golom Rafaela u 23. minutu, a izjednačio je David Silva u nadoknadi prvog poluvremena.
Obe ekipe su završile sa igračem manje. U Borusiji je u 51. minutu isključen Lars Štindl, a u Sitiju Fernandinjo u 63. minutu.
Siti ima osam bodova, tri više od Borusije, koja će igrati u Ligi Evrope.
Prva na tabeli je Barselona, koja je sa 2:0 kao gost pobedila Seltik, golovima Lionela Mesija u 24. i 55. minutu iz penala.
Mačenster siti će u poslednjem kolu dočekati Seltik, dok će Borusija igrati u gostovanju protiv Barselone.
Fudbaleri Arsenala i Pari Sen Žermena igrali su u Londonu nerešeno 2:2, u petom kolu Grupe A Lige šampiona.
Obe ekipe su ranije obezbedile plasman u osminu finala i u poslednjem kolu će se znati sa koje će pozicije otići u narednu fazu.
PSŽ je vodio od 18. minuta golom Edinsona Kavanija, ali je Arsenal preokrenuo preko Olivijea Žirua iz penala u 45. i autogolom Marka Veratija u 60. minutu.
Francuski klub je do boda došao autogolom Aleksa Ivobija u 77. minutu.
Ludogorec i Bazel igrali su nerešeno bez golova u Sofiji, pa će i tu poslednje kolo grupne faze odlučiti koja će se od te dve ekipe plasirati u Ligu Evrope. Oba kluba imaju po dva boda.
PSŽ će u šestom kolu dočekati Ludogorec 6. decembra, dok će Bazel kod kao domaćin igrati protiv Arsenala.
Fudbaleri Atletiko Madrida su pobedili na svom terenu PSV iz Ajndhovena sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona, i ostvarili petu pobedu.
Prvu priliku na utakmici imao je Kevin Gameiro, u devetom minutu, ali je šutirao pored stative. Posle toga je pokušao Gaston Pereiro iz holandske ekipe, ali je golman Atletika Jan Oblak odbranio šut.
Ekipa Dijega Simeonea je prva zapretila i u drugom poluvremenu, kada je Hose Marija Gomes posle kornera zahvatio loptu glavom, ali je lopta otišla pored stative.
Atletiko je poveo u 55. minutu golom Gameira, posle centaršuta Antoana Grizmana sa desne strane. Konačan rezultat postavio je Grizman u 66. minutu posle dodavanja Tijaga. To je treći gol Grizmana u Ligi šampiona ove sezone.
Do kraja utakmice dobru šansu imao je Gameiro, ali je njegov šut dobro odbranio golman holandskog tima, skrenuo loptu na prečku i izbacio u korner.
Atletiko je obezbedio prvo mesto u Grupi B sa svih pet pobeda i 15 bodova i jedina je ekipa sa tim učinkom u dosadašnjem toku takmičenja u grupnoj fazi. Bajern je prošao u osminu finala kao drugoplasirani sa osam bodova, pošto je ranije danas izgubio od Rostova sa 3:2.
Rostov je treći na tabeli sa četiri boda, a PSV je ostao na jednom bodu.
U poslednjem kolu 6. decembra Bajern će u Minhenu igrati protiv Atletika, a PSV na svom terenu u Ajndhovenu protiv Rostova.
Fudbaleri Napolija odigrali su bez golova sa Dinamom iz Kijeva, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona.
U drugoj utakmici u Grupi B, Bešiktaš i Benfika su odigrali nerešeno 3:3, a portuglaski tim je imao tri gola prednosti u 31. minutu.
Na tabeli Grupe B prva je Benfika sa osam bodova, a isti broj bodova ima i Napoli. Bešiktaš je treći sa sedam bodova, a poslednji je Dinamo sa dva boda.
U poslednjem kolu, 6. decembra, biće odlučeno ko će se plasirati u osminu finala Lige šampiona, a ko će zauzeti treće mesto, koje vodi u Ligu Evropa. U poslednjem kolu Benfika će dočekati Napoli, a u Kijevu će igrati Dinamo i Bešiktaš.